Shkarkues & Konvertues Video 4K

Vendosni URL-në e videos ose Listës Play që dëshironi të konvertoni dhe shkarkoni.

Duke përdorur shërbimin tonë ju jeni duke pranuar tonë kushtet e përdorimit.

Use the CoConvert Mobile WebApp now! Easiest way to download YouTube on Mobile, no install required!

Start / Fundi i listës për dëgjim
Lejohen vetëm 20 artikuj të listës për dëgjim për shkarkim. Mund të filloni më shumë shkarkime që variojnë nga 1 - 20 për shembull nëse doni të shkarkoni lista më të mëdha për luajtje.

Shkarkimi i videove me rezolucion katër herë më i lartë se Full HD (1080p) është ëndrra më e ëmbël e shumë njerëzve. Por është koha të ndalojmë së ëndërruari dhe ta bëjmë fantazinë të vërtetë këtu në CoConvert me mjetin tonë 4K Video Downloader!

Tani mund të shkarkoni të gjitha videot që dëshironi nga faqet e internetit të panumërta në cilësi video deri në 4K pa asnjë problem. Këtu mund të keni qasje falas në një nga shkarkuesit më gjithëpërfshirës që mund të gjeni në Web.

Mësoni më shumë rreth rezolucionit 4k, platformës sonë dhe mënyrës së shkarkimit të videove në 4K më poshtë.


A ia vlen rezolucioni 4K?

Videot 4K kanë tendencë të jenë skedarë të mëdhenj. Edhe vetëm një video 1 minutëshe me rezolucion 4K barazohet me një skedar 375 Mb. Si rezultat, shumë njerëz vazhdojnë të pyesin nëse një cilësi kaq e lartë vërtet ia vlen. Dhe përgjigjja është po.

Rezolucioni 4K, i njohur komercialisht si Ultra HD, i referohet një rezolucioni të ekranit prej rreth 4000 piksele. Kjo cilësi e videos (3840 x 2160 piksel) është katërfishi i rezolucionit të pikselit nga cilësia Full HD (1920 x 1080 piksel). Dhe sa i përket rezolucionit të linjës, është dy herë (2160p) se rezolucioni 1080p. Pra, me pak fjalë, 4K është një cilësi video katër herë më e lartë se rezolucioni FULL HD (1080p). Prandaj, emri i saj.

Dallimi midis videove 4K dhe 1080p është pothuajse i njëjtë midis rezolucioneve SD dhe HD. Kjo është, ndryshimi është masiv. Gjithçka duket dukshëm më realiste, më e ndritshme, e gjallë. Ju pothuajse mund të ndiheni sikur gjërat në ekran janë në të vërtetë aty përpara fytyrës tuaj.

Pra, ne besojmë se 4K ia vlen, me të vërtetë. Nëse keni pajisje të afta për të luajtur video në këtë rezolucion, duhet të përfitoni sa më shumë prej tyre. Dhe mund ta filloni ta bëni duke shkarkuar video në atë cilësi video këtu në CoConvert.


Pse të shkarkoni video në 4K me CoConvert?

Ka shumë arsye për të shkarkuar video nga interneti duke përdorur shkarkues si i yni. Dhe të gjitha arsyet lidhen me faktin se asgjë nuk mund të luajë video jashtë linje direkt nga disku i ngurtë i pajisjes suaj. Pavarësisht nga përmbajtja e drejtpërdrejtë e transmetimit, shikimi i gjërave jashtë linje është thjesht më i miri.

Le të shohim pse:

Dhe këto janë arsyet për të shkarkuar video 4K nga çdo faqe në internet duke përdorur platforma si e jona.


Si të shkarkoni video 4K me CoConvert

Ju mund të shkarkoni video në rezolucion 4K këtu pa asnjë vështirësi falas.

Procesi është mjaft i thjeshtë. Si rezultat, nuk keni nevojë për ndonjë njohuri teknike në informatikë për të përdorur mjetin tonë të shkarkuesit. Kjo falë ndërfaqes miqësore të përdoruesit të platformës, e krijuar për t’u përdorur lehtë për të gjithë. Dhe videoja do të jetë gati që ju të shkarkoni pothuajse menjëherë sepse CoConvert është një nga shkarkuesit më të shpejtë atje.

Për të shkarkuar video 4K në CoConvert, thjesht ndiqni këto hapa:

  1. Kërkoni URL-në e videos ose listës së dëgjimit që dëshironi të shkarkoni.
  2. Kopjoni dhe ngjisni URL në kutinë "Fut URL këtu" që shihni më sipër.
  3. Zgjidhni formatin WEBM - 4K.
  4. Klikoni në SETTINGS dhe vendosni fillimin dhe fundin e listës për dëgjim (Opsionale).
  5. Klikoni në butonin SHKARKO.

Dhe kjo është gjithçka që duhet të bësh. Pas kësaj, do të jeni në gjendje të shkarkoni videon 4K pasi të keni pritur disa sekonda.

Siç mund ta shihni, shkarkimi i videove 4K është i thjeshtë me platformën tonë. Mund ta bëni në një çast me vetëm disa klikime.

Sidoqoftë, mbani në mend se nëse përmbajtja që dëshironi të shkarkoni nuk është me rezolucion Ultra HD origjinal, nuk ka asnjë nevojë ta shkarkoni atë në 4K. Një gjë e tillë nuk do të përmirësojë cilësinë e videos.


Nga cilat faqe në internet është e mundur të shkarkoni video me CoConvert?

CoConvert është një mjet gjithëpërfshirës i shkarkuesit në kuptimin që ju lejon të shkarkoni përmbajtje në 9 formate të ndryshme dhe rezolucione të ndryshme të videos (nga rezolucioni 360p në 8K). Dhe jo vetëm kaq, por do t'ju mundësojë të shkarkoni video nga faqet më të njohura dhe më shumë.

Ju mund të përdorni CoCoconvert për të shkarkuar video nga qindra faqe. YouTube, Instagram, Viki, Facebook, Twitter, Vimeo, Dailymotion, Pinterest, Reddit ... Dhe lista vazhdon dhe vazhdon. Dhe nëse videoja është në 4K, sigurohuni që ta shkarkoni në atë cilësi.


Në cilat pajisje është i disponueshëm CoConvert?

CoConvert është në dispozicion për pajisjet më moderne, si pajisjet Apple, pajisjet Android, PC me Windows dhe tabletët Amazon Kindle Fire. Nëse zotëroni një nga ato, atëherë mund ta përdorni pa asnjë problem. Po kështu, mund të përdorni CoConvert përmes pothuajse çdo shfletuesi në internet, përfshirë Opera, Google Chrome, Microsoft Edge, Mozilla Firefox dhe Safari.


A është e sigurt përdorimi i Shkarkuesve të Videove 4K?

Që prej disa kohësh, shkarkuesit kanë një reputacion të keq mes disave. Kjo sepse disa mjete nënkuptojnë një kërcënim real për pajisjen tuaj. Për shembull, pajisja juaj mund të marrë viruse ose malware duke i përdorur ato. Ose mund të gjeni kërcënime të mashtrimit në këtë faqe interneti. Por kjo nuk është rasti me CoConvert.

CoConvert është një vend i sigurt për të shkarkuar video në 4K. Ne rregullisht testojmë sitin për të mbajtur çdo kërcënim kibernetik jashtë platformës dhe përmbushim standardet e sigurisë së Google. Prandaj, ju nuk keni nga çfarë të keni frikë me ne.

Shkarkoni të gjitha videot 4K që dëshironi në CoConvert. Asgjë nuk do t'ju ndodhë juve ose pajisjes tuaj.